Дигиталната трансформация (точно като облака) много по-скоро се превърна в маркетингово мото, отколкото във факт в ежедневието. Информационните технологии обаче са пробили навсякъде в днешно време – от фризьорския салон до заводите за газоснабдяване, а цифровите решения са крайно необходими за конкурентоспособността и за осигуряването на по-високо качество на услугите за клиента.
Глобалното присъствие на Noventiq прави компанията ни уникална, тъй като сме запознати с най-добрите практики на отрасъла дори и в най-малките пазарни ниши и можем да се възползваме от опита, натрупан в други сектори, който е в плюс и на клиентите на българския пазар. Това, че сме глобална компания, също е и предимство при избора на доставчици, тъй като можем да избираме сред най-добрите решения, които да предоставим на своите клиенти.
Няколко примера от нашето портфолио:
През последните години секторът на машинното зрение се разви наистина скорострелно, което дава възможност на камерите да отговарят на наистина сложни въпроси. Сега предизвикателството е как да се използва получената информация в бизнес процесите. В сътрудничество с други независими софтуерни доставчици Noventiq създава системи, които например проверяват дали работниците носят предпазното си облекло, преди да влязат на строителната площадка. Друг пример са системите, които автоматично показват реклами в моловете спрямо пола и възрастта на посетителите, и дори такива, които проверяват качеството на продуктите, напускащи производствените линии.
Компанията дори вече предлага разработки за Източна Европа, които чрез дигиталната трансформация облекчават чакането на опашки чрез услуга за вземане на номер с приложение за смартфон. Така потребителите са по-щастливи и няма нужда от инвестиция в локална инфраструктура.
Друга регионална разработка е смарт полето за търсене, предлагано на онлайн магазини, което предоставя по-добро изживяване на клиентите и възможност за тяхното сегментиране. Функцията за предикативно въвеждане помага на клиентите да намерят точно продукта, който търсят, а ако не е наличен към момента – неговата най-добра алтернатива.
Проблемите с работата и управлението на ИТ системите все още не са напълно разрешени: разликите между проектираната архитектура и реалността се виждат само когато се появят грешки. Решенията от следващо поколение могат също да помогнат с този проблем, като например предоставят задълбочена информация за мрежовия трафик, виртуалната среда и работата на изпълняваните приложения, използвайки данните от няколко хиляди виртуални сензора.